تبلیغات
معرفی بهترین سایت ها - معرفی و دانلود فایل کامل گزارش کارآموزی در بخش اداری مالی مخابرات دكتر حسابی
 
معرفی بهترین سایت ها
بهترین سایت در هر زمینه ای را از ما بخواهید.
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : صد سو
مطالب اخیر
نویسندگان

گزارش کارآموزی در بخش اداری مالی مخابرات دكتر حسابی

 • گزارش کارآموزی در بخش اداری مالی مخابرات دكتر حسابی
  گزارش کارآموزی در بخش اداری مالی مخابرات دكتر حسابی در 73 صفحه ورد قابل ویرایش
  دسته: کارآموزی
  بازدید: 1 بار
  فرمت فایل: doc
  حجم فایل: 62 کیلوبایت
  تعداد صفحات فایل: 73

  قیمت فایل: 4,000 تومان

  پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود.

  پرداخت و دانلود

  گزارش کارآموزی در بخش اداری مالی مخابرات دكتر حسابی در 73 صفحه ورد قابل ویرایش

  فصل اول

  اداره مالی اداری

  اداره مالی اداری ضمن ارائه خدمات به متقاضیان و مشتركین تلفنی بصورت قبول تقاضا و اشتراك تلفن و تشكیل پرو.نده و رسیدگی به امور قبوض مشتركین و محاسبه در آمد و هزینه‌ها ، خدمات تداركاتی و پرسنلی و حقوقی كلیه پرسنل و كاركنان مخابرات شهرستان را به عهده‌دارد كه اگر فعالیت و تداركات و پشتیبانی به موقع این اداره نباشد شاید بتوان گفت به فعالیت بقیه واحدهای ادارات مختلف این مجموعه بی‌نتیجه و یا متوقف می‌ماند .

  امور متقاضیان و امور مشتركین

  با انتشار اگهی قبول تقاضای تلفن نسبت به ثبت نام متقاضیان تلفن و فروش فیش به آنان اقدام می‌شود این ثبت نام و فروش فیش بایستی در محدوده مرز خدمات تلفنی كه در طرح ایجاد امكانات مخابراتی است بایستی صورت پذیرد پس از فراهم شدن امكانات فنی ، توسط واحد مذكور جهت كلی متقاضیان ردیف ودیعه تعیین و طی دعوتنامه ای از متقاضی نسبت به تكمیل پرونده اقدام می‌شود و جهت هر یك با رعایت حق تقدیم فرم سیمك شی صادر و به واحد مربوطه ارسال می‌نمایند . پس از عودت فرم مذكور از واحد زیربط به امور متقاضیان نصبت به صدور فرم دایری تلفن و ارسال آن به واحد‌های مربوطه نسبت به بر قراری ارتباط مشتركین اقدام می‌شود و پرونده مربوطه نیز از امور متقاضیان به امور مشتركین جهت استقرار در فایل مربوطه و بایگانی می‌گردد .

  پس از دایری هر تلفن كلیه تغییرها و درخواستهای مشتركین در واحد امور مشتركین صورت می‌پذیرد كه اهم آن بشرح ذیل می‌باشد .

  1-تغییر نام فیش بكلی ممنوع است مگر بصورت درجا به غیر فقط با تغییر مالك در صوتیكه خریدار ملك ، خریدار فیش مذكور باشد و یا اینكه متقاضی تلفن فوت نموده باشد واگذاری نوبت به احدی از ورّاث با اجازه سایر ورثه طبق گواهی مربوطه ملامانع است .

  واحد آبونمان

  پس از واگذاری امتیاز خط تلفن به مشترك ابتدا دائری تلفن به واحد آبونما ارسال می‌گردد تا این واحد مشخصات دائری از قبیل نام ، نام خانوادگی ،‌آدرس ، شماره كنتور ، تاریخ دائری را به مركز كامپیوتر اعلام یا نسبت به صدور قبض تلفن و ارسال صورت حساب كاركرد اقدام شود . صورت حساب كاركرد تلفن‌ها در هر دوره دو ماهه صادر و ارسال می‌گردد ،  كنتر برداری قبوض در ابتدای هر سیكل دو ماهه انجام و به مركز كامپیوتر ارسال می‌كردد تا با توجه به كنتر قبلی كاركرد تلفن مشخص گردد، ‌پس از محاسبه كاركرد و صدور قبوض صورت حساب ، قبوض به واحد آبونمان ارسال می‌گردد تا پس از اصلاحات مقدماتی به اداره پست جهت توضیع ارسال  گردد.

  قبوض صورتحساب تلفن قبل از تعویض به اداره پست جهت توضیع تحویل پاسخگویان آبونمان داده می‌شود تا با توجه به اطلاعات موجود ، مشتركین مقرض به كاركرد و هزینة تلفن را نسبت به آن اگاه سازند و چنانچه اشكالی از قبیل اشتباه پانچیست در پانچ اطلاعات كنتور و غیره بود رفع و اصلاح نمایند .

  پس از پرداخت مبالغ كاركرد تلفن‌ها طی قبوض صادره توسط مشتركین به بانك ، هر روزه وصولیهای قبوض تحویل كاركنان حسابدار این واحد می‌گردد تا با حسابرسی‌های خود و صدور سند مربوطه آن را آماده و جهت ثبت در مركز كامپیوتر دسته بندی و ارسال نمایند . مشتركینی  كه در مهلت مقرر نسبت به پرداخت بدهی‌های خود اقدام ننمایند توسط مركز كامپیوتر لیستی تهیه و به واحد آبونمان جهت قطع تلفن‌های بدهكار داده می‌شود كه این واحد پس از بررسی تلفن‌ها به مركز مربوطه جهت اجرا ارسال می‌دارد و پس از مراجعه مشتركین بدهكار جهت پرداخت بدهیها پس از وصول بدهی نسبت به وصل مجدد تلفن‌های مذكور اقدام می‌نمایند .

  چنانچه مشتركی بخواهد تلفن خود را از محلی به محل دیگر انتقال دهد چون آدرس تلفن مذكور می‌بایستی تغییر نماید از طریق امور مشتركین فرم تغییر مكان صادر و پس از اقدامات لازم اصلاحیه آدرس به این واحد ارسال می‌گردد تا این واحد مقدمات كار و تغییر آدرس در قبوض را برای انجام به مركز كامپیوتر انجام دهد.

  چنانچه مشتركی نسبت به كاركرد تلفن خود اعراض داشته باشد فرم مخصوصی برای تلفن مذكور تهیه و به مركز تلفن مربوطه ارسال می‌گردد تا نسبت به كنترل كنتور تلفن مذكور اقدام نمایند و نتیجه سالم و یا معیوب بودن كنتر مشخص و به واحد آبونمان ارسال تا نتیجه به مشترك معترض اعلام شود .

  با توجه به استفاده از تكنولوژی و تعدیل نیروی انسانی در این واحد نكاتی چند ضروری بنظر می‌رسد چون روزبروز كامپیوتر در زندگی انسان‌ها تاثیر بسزائی را به جا می‌گذارد و مردم با تكیه بر سرعت و افزایش حجم كارها و تعدد وظایف خود بیشتر به این ماشین روی می‌آورند لذا باعث گردیده كه امروزه ادارات ، شركتها و مؤسسات دولتی به جای نیروی كار انسانی رو به كامپیوتر نموده تا جائیكه امكان دارد از آن برای انجام فعالیت‌های خود كمال استفاده را بنمایند این قائده برای شركت مخابرات نیز مستثناء نبوده و باعث تعدیل نیروی انسانی در این شركت هم گردیده كه دارای فوائد و مضراتی بوده كه مختصرا توضیح داده می‌شود .

  فوائد و مضرات استفاده از كامپیوتر در آبونمان :

  از فوائد این طرح افزایش سرعت كار و كارائی فعالیت‌ها و سرعت گردش كار ،‌ارائه سریع لیست‌های مورد نیاز ، ارائه آمارهای لازم و ضروری جهت مدیران به منظور دستیابی به اهداف شركت و همچنین استفاده از كامپیوتر باعث گردیده تا كاركنان با این تكنیك نوین آشنا و ایجاد تخصص جدیدی در بین كاركنان با دادن آموزشهای لازم گردد .

  از جهاتی سیستم‌های كامپیوتری باعث كاهش هزینه‌های پرسنلی به خاطر تعدیل نیروی انسانی بوده در حالیكه در كوتاه مدت شركت متحمل هزینه‌های سنگینی جهت خرید كامپوترهای مورد نیاز و آموزش پرسنل گردیده است ولی دراز مدت مقرون بصرفه می‌باشد . ولی از طرفی با بكار گیری سیستم‌های كامپیوتری انجام بسیاری از كاهایی كه تا قبل از بكار گیری توسط نیروی انسانی مذكور به بیكاری جامعه افزوده شده و عدة بسیاری برای امرار معاش خود با مشكل مواجه می‌گردند كه جذب اینگونه افراد مستلزم ایجاد مشاغل جدیدی و سرمایه گذاری زیادی در كل كشور می‌گردد كه این امر اجتناب نا پذیر است و تا حصول نتیجه بایستی سیاستی اعمال گردد كه این مشكل به نحوی كه كمترین صدمه را داشته باشد حل گردد .

  یكی دیگر از مضرات آن این است كه چنانچه اشكالی در ارسال اطلاعات به مركز اطلاعات پیش آید می‌بایست تا دوره بعد ( دوره دو ماهه هر سیكل ) صبر نمود تا بتوان اشكال را بر طرف نمود در صورتیكه در سیستم دستی قبل از كامپیوتری شدن این كار به راحتی در همان روز انجام می‌گرفت و راحت‌تر اشكالات بر طرف گردید .

  چون نرخهای آمونمان تلفن‌های خود كار ، در آمد حق الفاظه ، در آمد خارج از مرز تلفن ، در آمد عوارض شهرداری ،‌ در آمد اجاره خط ، در سه دوره مورد مطالعه در سالهای 68و70و72 تغییری نكرده است فقط به كل تغییرات در آمد هر یك اشاره می‌شود .

  چارت سازمانی

  مخابرات دكتر حسابی یكی از ادارات تابعه كل مخابرات استان تهران است كه بصورت معاونت اداره كل مخابرات استان تهران – شهرستان كرج ،‌اداره می‌گردد كه سه اداره مالی اداری ، اداره نگهداری بهره‌برداری ارتباطات شهری ، اداره نگهداری بهره‌برداری ارتباطات راه دور و مراكز واحد‌های مخابرات تابعه را تحت نظارت و سرپرستی خود دارد . ( شكل 5 )

  1-ساختار تشكیلاتی اداره شامل سه قسمت به شرح زیر می‌باشد ( شكل 6 ) .

  الف:بخش حسابداری و آبونمان كه كلیه عملیات مالی و كنترل دریافت‌ها و پرداخت‌ها را به عهده‌دارد .

  ب:بخش خدمات عمومی‌كه كلیه عملیاتی اداری و دفتری و خدماتی ، تداركاتی را به عهده‌دارد .

  كه شرح مفصل فعالیت بندهای الف و پ در فصل «4» ارائه خواهد شد .

  2-ساختار تشكیلاتی اداره نگهداری بهره‌برداری ارتبطات شهری به شرح زیر می‌باشد ( شكل 7 )

  الف:مراكز تلفن شهری كه وظیفه نگهداری و بهره‌برداری سوئیچ شهری و تأمین ارتباط مشتركین را به عهده‌دارد .

  ب:اطلاعات تلفن 118 كه وظیفه دادن اطلاعات در خصوص شماره مشتركین اعم از خصوصی و دولتی به درخواست كنندگان را به عهده‌دارد .

  ج:نگهداری و پشتیبانی فنی نیرو كه وظیفه نگهداری و تأمین نیرو مورد نیاز مراكز فنی ، سیستم‌های مخابرتی را به عهده‌دارد .

  ح:پشتیبانی فنی شبكه كابل و هوایی وظیفه پشتیبانی و تهیه و تداركات لوازم مورد نیاز شبكه‌های كابل و هوایی مراكز تلفنی را به عهده‌دارد .

  خ:واگذاری خطوط كه وظیفه بررسی و واگذاری خطوط تبفنی را جهت برقراری تلفن متقاضیان و مشتركین به عهده‌دارد .

  د:پشتیبانی فنی مراكز الكترونیك كه وظیفه پشتیبانی و تهیة‌ لوازم و قطعات مورد نیاز مراكز را به عهده‌دارد .

  ذ:كنترل و نظارت بر تلفن‌های همگانی .

  3-ساختار تشكیلاتی اداره نگهداری و بهره‌برداری ارتباطات بین شهری به شرح زیر می‌باشد . ( شكل 8 )

  الف:مركز نگهداری سوئیچ راه دور كه وظیفه تأمین و برقراری ارتباط بین شهری و بین‌الملل مشتركین تلفن خودكار را به عهده‌دارد .

  ب:تلفن راه دور كه وظیفة تأمین و برقراری ارتباط بین شهری و بین‌الملل متقاضیان فاقد تلفن در شهرها و روستا‌ها را به عهده‌دارد .

  پ:واحد تلگراف كه وظیفه مخابره و ارسال تلگراف متقاضیان را به اقصی نقاط دنیا به عهده‌دارد .

  ح:واحد خطوط راه دور كه وظیفه كه وظیفه نگهداری خطوط بین شهری را به عهده‌دارد .

  خ:كنترل و نظارت بر واحدهای مخابراتی كه وظیفة كنترل و نظارت و تأمین ارتباط واحدهای مخابراتی در محدوده حوزة مربوطه را به عهده‌دارد .

  كه شرح مفصل فعالیت بندیهای الف ، ب و خ در فصل «6» ارائه خواهد شد .

  از آنجائیكه تعیین چارت سازمانی هر اداره ای توسط امور تشكیلات و بهبود روش‌های شركت مخابرات ایران در تهران بر اساس اگوهایی كه در اختیار دارند صورت می‌گیرد نمی‌تواند در برگیرنده همه نیازهای سازمانی باشد .

  به عنوان مثال : تعداد نفراتی كه جهت واحد نگهداری و نوسازی خطوط در نظر گرفته می‌شود بر اساس میزان كیلومتر خطوطی است كه بایستی نگهداری و نوسازی شود . در صورتیكه جهت تعیین تعداد نفرات با باكس سازمانی واحد مذكور در هر شهرستانی بایستی با در نظر گرفتن موقعیت جغرافیایی و مسیرهای خطوطی كه بایستی نگهداری شوند تعیین گردد .

  قوانین عمومی‌مدیریت

  همة مدیران در هر سطحی از سازمان باید تعریف كاملی از مسئولیت‌های خد داشته و بطور سیستماتیك مسئول و پاسخگوئی عملكرد خود بحساب آیند . اطلاعات آماری تهیه شده توسط سیستم اطلاعاتی مدیریت در هر جا كه ممكن باشد باید برای تعیین اهداف كمی‌متغیرهای كلیدی مورد استفاده مدیران تا زیر اولین ردة سطح سوپروایزری قرار می‌گیرد . باید رسماً از مدیران خواسته شود كه در آخر هر سال پاسخگوئی عملكرد خود در قبال این اهداف باشند . در صورت وجود كمبودهایی نسبت به این اهداف ، مدیر مربوطه باید وادار شود كه دلایل را تجزیه و تحلیل كرده و با كمك و پشتیبانی متخصصین ادارات مركزی این كمبودها را بر طرف سازد . برای خرابی‌های دائمی‌باید فكری شود و برای كمبودها و نقایص دائمی‌ باید تنبیه‌هایی در نظر گرفته شود هم چنانكه برای عملكردهای بالاتر از حد تعیین شده می‌باید پاداش‌هایی منظور گردد .

  به عنوان یك مثال واقعی ، تأسیسات خارج از مراكز ( یعنی كابلها ، خطوط هوایی و غیره كه مراكز را به مشتركین متصل می‌سازند ) در بسیاری از شهرها ، قدیمی‌و یا معیوب می‌باشند . از هر مدیری كه مسئول نگهداری و تعمیر چنین تأسیساتی می‌باشد باید خواسته شود كه در پایان هر سال در خصوص فركانسی كه در ناحیه مربوط به وی ، خرابی خطوط را باعی شده و سرعت عملی كه موجب برگرداندن سرویس به حالت اولیه گردیده گزارش دهد . متخصصان اداره مركزی باید روشهائی را برای شناسائی علل زیر ابداع ن مایند : نصب و اتصال اولیة كابلها بصورت بد و نامطلوب ، خرابی ناشی از عمر تأسیسات ، خرابیهای فیزیكی ناشی از كارهای ساختمانی مقاطعه كاران و غیره .

  شبكه كابل و هوایی

  برای اتصال مشتركین تلفنی با مراكز سوئیچ از شبكه كابل و هوایی استفاده می‌شود شبكه كابل كه قسمت اعظم هزینه‌های مخابرات را تشكیل می‌دهد در سطح شهرها تمام كوچه‌ها و خیابانها را به مراكز تلفن متصل می‌نماید كه اصطلاحاً از دو قسمت كابلهای مركزی و آبونه تشكیل می‌گردد كابلهای مركزی معمولاً كارفرما كه با توجه به ظرفیت انها و نیاز هر محله نصب می‌گردد را به مراكز متصل می‌نمایند و معمولاً بصورت كانالی كشیده می‌شود و كابلهای آبونه كابلهایی هستند كه صندوق‌های كافو هر محله را به انشعابات مختلف تقسیم می‌نمایند یعنی به صورت پست‌های ده ززوجی بر روی دیوار كوی و برزن نصب می‌گردد كه معمولاً اینگونه كابلها بصورت خاكی كشیده میی شود و ارتباط مشتركین تلفنی از طریق همین پست‌ها بوسیله سیمها و كابلهای كم زوج هوایی به داخل منازل و مكانهای مورد نظر مشتركین كشیده می‌شود .

  شركت مخابرات قبل از كابل كشی در سطح خیابانها و كوچه‌های هر شهر از شهرداری‌ها و سازمانهای زیربط جهت تایین حریم و امكانات موجود در زیر زمین استعلام می‌نماید كه هم كابلكشی بصورت استاندارد كشیده شود و به آسانی در حریم اجرای طرحها و تأسیسات دیگر قرار نگیرد و هم از امكانات موجود سازمانهای دیگر در زیر زمین و مسیر كابلكش متصل گردد تا در هنگام اجرای طرح به آنها صدمه وارد نگردد ولی متاستفانه طرحهای اجرایی شهرداریها و … در كوتاه مدت تغییر می‌نماید و

  مدام دستخوش تغییرات است و از ثبات نسبی نیز برخوردار نمی‌بادش و پس از كابلكشی طرحهای مختلف ، تعویض كوچه‌ها و خیابانها انجام می‌شود و امكانات موجود در زیر زمین از دسترس خارج می‌شود و در صورت وجود خرابی جهت رفع آن با مشكلات عدیده ای مواجه می‌گردد كه این امر موجب وارد شدن خساراتی سنگین به شبكه كابل و تأسیسات مخابرات می‌گردد و یا بر اثر تغییرات قسمتی از آنها از رده خارج و یا بصورت مقطعی تغییر و یا تفویض می‌گردد كه از حالت استاندارد خارج گشته و موجب تقلیل عمر شبكه می‌شود و مانند لباسیكه وصله دار شده است هیچگاه بهای اولیه و كیفیت مطلوب خود را نخواهد داشت لذا مخابرات بایستی علاوه بر هزینه سنگین احداث شبكه مخابراتی ، امكانات وسیعتری را برای نگهداری از آن بسیج نماید .

  ضمناً جهت برآورد اینگونه خسارتها به عنوان نمونه به لحاظ اینكه مشخص نمی‌باشد كه در كابلی كه وسط خیابان قرار گرفته چند بار ممكن است خرابی حادث شود و یا اینكه زمان بروز خرابی چه موقع می‌باشد نمی‌توان برآورد دقیقی و یا درستی از برآورد خسارتها داشت و یا اینكه اگر حدسی هم در مورد تخمین میزان خسارتها زده شود قابل اعتماد نمی‌باشد و یاا اینكه برآورد هزینه تعویض كل كابل كه از دسترس خارج شده است را در نظر بگیریم این برآورد نیز قابل اعتماد نمی‌باشد چراكه كابلهای فوق پس از بروز اولین خرابی به كلی تعویض می‌گردند و سعی در رفع خرابی و استفادة حداكثر از امكانات موجود می‌باشد مگر اینكه هزینه‌رفع خرابی بیش از هزینه تعویض كابل گردد كه این نیز قابل پیش بینی نمی‌باشد .

  لذا باید ترتیبی اتخاذ گردد كه توسعه تلفن متناسب با نیازها و هماهنگ و همرا با سایر خدمات و اطلاع از وضعیت مسیرها و تغییرات و عقب نشینی و حتی المقدور طرحهای درازمدت در شبكه كابل اجراء گردد و از انجام كارهای دوباره و چند باره كه باعث افزایش كمیت و كاهش كیفیت می‌گردد و جلوگیری بعمل آید .

  در اغلب مراكز تلفن شهری منجمله مركز تلفن كرج از كابلهای قدیمی‌كه از بدو تأسیس مركز كشیده شده كماكان استفاده می‌شود و عملیات بازسازی و نوسازی روی آن انجام نگرفته به عنوان مثال كابلهائیكه حدوداً بیست و پنج سال پیش از نوع سربی و كاغذی كشیده شده و اكنون از رده خارج شده استفاده می‌شود و هیچگونه پیش بینی جهت تعویض و جایگزین آنها بعمل نیامده و اگر اینگونه كابلها به هر دلیلی دارای نقص و خرابی گردد امكان نگهداری از آنها ممكن مخواهد بود و چون در جوار آنها توسعة شبكة كابل صورت نگرفته زمان بسیار زیادی طول خواهد كشید تا مجدداً رفع عیب و راه اندازی گردد در این صورت خسارت زیادی متوجه شركت مخابرات و ایجاد نارضایتی در مشتركین تلفنی ایجاد خواهد شد لذا ایجاب می‌نماید كه خیلی سریعتر نسبت به تأمین متریال مورد نیاز و تعویض تدریجی آنها اقدام گردد . یك رشته كابل باستی از نظر پیوستگی خطها كاملاً سالم باشد یعنی پارگی نداشته باشد . مقاومت عایقی كابل برای یك كیلومتر باید حدود 5000 مگا اهم باشد كه هر چه فاصله زیادتر شود مقدار مقاومت كم می‌شود . مقاومت رفع و برگشت خط باید طبق استاندارد برای سیم 04 در هر كیلومتر 284 اهم و برای سیم 06 در هر كیلومتر 128 اهم درهر كیلومتر 56 اهم باشد . و تضعیف فركانس برای سیم 04 در هر كیلومتر 84/1 دسی بل و برای سیم 06 در هر كیلومتر 20/1 دسی بل و برای سیم 09 در هر كیلومتر 86/0 دسی بل باشد . در ضمن باید تعادل بین مقاومت خط وجود داشته باشد یعنی اگر مقاومت رفت و برگشت یك زوج سیم 284 اهم است مقاومت یك رشتة آن باید 142 یا حدود دو درصد اختلاف داشته باشد .

  پیوستگی شیلد كابل بایستی برقرار باشد یعنی نوار آلومینیوم روپوش كابل در سرتاسر كابل بهم متصل باشد .

  بطور كلی در هر كابل تا دو درصد خرابی قابل قبولی است چنانچه خرابی اعم از اتصال و یا پارگی بیشتر از 2% باشد آن كابل معیوب محسوب می‌گردد و بایستی نسبت به رفع خرابی آن اقدام نمود .

  لذا با توجه به حجم زیاد كابلهای سطح شهرستان كرج و در نتیجه حجم گستردة اطلاعات خرابی‌ها اطلاعات مربوط به خرابی یكی از كافوهای مركز تلفن كرج به عنوان نمونه  ارائه می‌گردد .

  توسعه شبكه كابل هیچ گاه با نیاز واقعی شهرها همراه نبوده و اقلب طراحی شبكه با نقطه گذاری محلهای وجود تقاضا و به نسبت آن همراه بوده است كه در سالهای اخیر این مشكل صد چندان گردیده است به عنوان مثال چون احداث ساختمانهای مراكز تلفنی از محل خودیاری مردمی‌بوده است شركت مخابرات به اعضای مخابرات هیئت امناء‌ها كه مسئولیت احداث ساختمانهای مذكور را به عهده گرفته اند اجازة قبول تعداد معدودی و دیعه و فروش فیش را داده اند تا از محل اخذ خودیاری از متقاضیان نسبت به ساخت مركز تلفن اقدام نمایند . و بدون در نظر گرفتن اینكه مركز ساخته شده دارای ظرفیت اسمی‌می‌باشد نسبت به فیش فروخته شدة شبكة كابل آن طراحی و اجرا می‌شود كه با صرف امكانات و پرداخت هزینه اسفالت به شهرداری و هزینه حفاری و خاكبرداری و خاكریزی و ضرر و زیان به شهروندان در اندك مدتی امكان واگذاری ظرفیت رسمی‌مركز برروی شبكة كابل وجود نخواهد داشت و مجدداً نیاز است كه همة كارها تكرار گردد كه اینبار علاوه بر عملیات و هزینه‌های مذكور موجب فرسایش شبكة كابل قبلی نیز می‌گردد و به لحاظ آسیبهایی كه می‌بیند از حالت استاندارد خارج گشته و كیفیت مطلوب خود را از دست می‌دهد .

  لذا باید سعی شود كه توسعه شبكه همگام با بافت و نیاز شهرها باشد و با توجه به ظرفیت اسمی‌مركز و با فروش فیش تلفن توسعه شبكه كابل به طور كامل انجام شود تا هم از حفاری‌های بی مورد جلوگیری به عمل آید و در هزینه‌ها صرفه جویی گردد و در نتیجه به تأسیسات موجود كلیة سازمانها در زیر زمین آسیب وارد نگردد و موجب آسایش و رضایت شهروندان فراهم گردد . باید ترتیبی اتخاذ گردد تا فروش فیش با نیازها هماهنگی داشته باشد و با وضع قوانین و دستورالعمل‌ها از جابجایی تلفن‌هایی كه ممكن است موجب به هدر رفتن امكانات گردد ممانعت به عمل و حتی الامكان تلفن‌ها بعد از دائری برای مدتی در محل اولیه وصل باشد و یا اگر نیاز به تغییر مكان و جابجایی باشد به گونه ای باشد كه موجب آن نشود تا در محلهایی كه هزینه‌های زیادی جهت توسعه شبكة كابل آن بكار رفته به كلی از ارتباط خالی شود چرا كه كابلی كه فاقد بار باشد و فعال نباشد قابل نگهدارزی نمی‌باشد و بعد از مدتی فرسوده و از بین می‌رود به عنوان مثال در شهر كرج منماطقی وجود دارد كه از زمان طراحی فیش زیادی در آن مناطق فروخته شده و بعد از وصل تلفن‌ها به لحاظ عدم تمكن مالی مردم كلیة تلفن‌های آن خرید و فروش و تغییر مكان یافته و كابل آن منطقه به طور كامل تخلیه گردیده است . در اینگونه محل‌ها در صورت انجام عملیات ساختمانی ، برق زدگی ، حفاری‌های سازمانهای مختلف و … امكان وارد شدن خسارت به شبكة كابل وجود دارد و چون روی كابل ، تلفن كاركن وجود ندارد خرابی مذكور مشخص نمی‌گردد و بعد از مدتی آب به داخل كابل نفوذ كرده و موجب اكسیده شدن و از بین رفتن كابل می‌گردد و ضمن از دست دادنه كیفیت از عمر مفید آن نیز كاسته خواهد شد .

  قیمت فایل: 4,000 تومان

  پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود.

  پرداخت و دانلود

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


آمار وبلاگ
 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :